12.01.2013 21:52 (platnost do: 01.01.2020)

12.01.2013 21:51 (platnost do: 01.01.2020)

Hasičská soutěž Slovensko Strečno 22.9.2012

12.10.2012 17:52 (platnost do: 01.01.2020)

12.10.2012 17:19 (platnost do: 01.01.2020)

Kulturní dny Nová Bystrica 4.8.2012

23.08.2012 21:35 (platnost do: 01.01.2020)

III.Slezský sraz dvoutaktů

25.07.2012 21:00 (platnost do: 01.01.2020)

I tak by se dal napsat název o dalším srazu Trabantu v Řece ,po loňském druhém ročníku se Veterán Trabant klub Bohumín opět rozhodl uspořádat III.ročník v Řece .Tato akce začala v pátek 20.7. kdy se sjížděli první účastníci a vyrazila desítka Trabantu do Komorní Lhotky do Betezdy kde pro všechny chovance uspořádali soutěže s cenami a taky je povozili ve spaciálním upraveným vojenským Trabantem , nejvzdálenějším byl účastník z Hradce Králové a také ze slovenské Čadce a Žiliny .V sobotu přijeli ostatní účastnici , celkem se sjelo na 36 těchto unikátu různých tvaru a typu. Po seřazeni se vydali na spanilou jízdu do Karviné před zámek Fryštat , kolona dorazila a naskládala se přímo před zámecké náměstí , kde všechny přivítal pan z informačního centra v Karviné po dvou hodinové přestávce se kolona opět rozjela zpět do Řeky . Cestou se ještě zastavila u Dárkovského mostu který je vyvýšen po povodních , který leží hned vedle lázní v Dárkově , hned po obědě se konaly soutěže , jízdy zručnosti a jiné dovednosti s Trabantem Autoškola – toto auto bylo speciálně upravené s opačným řízením a byla to hodně zajímavá jízda s tímto vozidlem , a to jak pro trabaňtaky tak i přihližejici občané se mohli zapojit do soutěže a našlo se hned 9 odvážných kteří si změřili sily a nejlepší byl p. Martin Malý. Počasí letos přálo ,a organizátoři připravili program i pod velkým stanem, s vyhlášením výsledků a s tombolou, a za hudebního doprovodu se bavili až do ranních hodin .V neděli 22.7.2012 byl oficiálně Slezský sraz dvoutaktů ukončen a jestli bude stejné nadšení a ochota organizátorů, bude se v příštím roce pokračovat s ještě větším počtem účastníků .Více fotek naleznete na stránkách obce Řeka.

Oslavy svrchovanosti Stará Bystrica 2012

25.07.2012 20:57 (platnost do: 01.01.2020)

Řeka ve Staré Bystrici
Na zájezd do Staré Bystrice opět vyrazili občané Řeky v sobotu brzo ráno , a to na Oslavy Svrchovanosti v Staré Bystrici v partnerské obci , ve které probíhaly oslavy od patku.Ale pro Řeku byla důležitá sobota 14.7.2012 ,kde odjelo reprezentovat naší obec družstvo v nohejbalu ve složení - Boček V. ,Galacz J., Galacz E. .Celá soutěž se odehrávala hned vedle překrásného náměstí s orlojem , na 4 hřištích soutěžilo celkem 21 družstev ale i přes silnou skupinu se nepodařilo probojovat do finále , ale jak říkají staří Řekové není důležité vyhrát ale zúčastnit se a to se družstvu povedlo a se vztyčenou hlavou. Poté probíhala slavnostní mše přímo pod orlojem u příležitostí 120 let založení dobrovolného hasičského sboru Stará Bystrica , dal již následoval folklorní program až do večera , na závěr večera byla slavnostně zapálena vatra .Všichni účastníci kteří strávili sobotu v Staré Bystrici , také využili projížďku parním vláčkem na Vychylovce a zhlédli otevření nové nástupní stanice ,kterou tam slavnostně otevřel samotný Slovensky premiér Fico. Hasičům Řeky se letos podařilo složit družstvo a získali 3 místo v hasičské soutěži, která probíhala v neděli přímo na náměstí pod orlojem a byla to překrásná podívaná .

19 Ročník o Pohár starosty obce Řeka

25.07.2012 20:42 (platnost do: 01.01.2020)

Již po 19 se sešli 7.7.2012 v obci Řeka dobrovolní hasiči z našeho regionu ale i z Jawore - Polska , Rabča a Strečno ze Slovenska ,aby zde změřili své dovednosti v požárním sportu O starosty obce Řeka . Tak jak každoročně se soutěžilo u požární zbrojnice v Řece a to ve dvou kategoriích a to muži i ženy . Letos na soutěž dorazily 4 ženský družstva a 17 mužských družstev , počasí bylo sice proměnlivé ale nakonec vysvitlo sluníčko a bylo pořadně horko , ale podmínky měli soutěžící stejné .Nejdřív dostali možnost muži aby si změřili své síly a bylo opravdu na co koukat a možná i muži z výsledků žen byla byli překvapení .Ale zpět k výsledkové listině v kategorii ženy se na prvním místě umístili jak jinak než SDH Lhotka ( 23,39) druhá byla Baška (26,86) a třetí skončila Rabča – SK (27,33). V kategorií mužů se opět po loňském vítězství podařilo úspěšně zvládnout trať za pouhých 15,79 Frýdku - Místku ,který skončil na prvním místě a tím získal již po druhé putovní pohár pokud v příštím roce vyhrajou tak jim putovní pohár zůstane, na druhém místě skončila Horní Suchá (17,52) a třetím rozdílem par setin skončila Lhotka (17,72). Soutěž přišlo shlédnout okolo 200 lidí a to hlavně diky velké popularitě tohoto sportu v obci , srdečně zveme na příští 20 ročník .
.

Dětský den 3.6.2012

25.07.2012 20:36 (platnost do: 01.01.2020)

Dětský den v Řece
Dětský den opět proběhl dopoledne v neděli 3.6.2012 v Řece u požární zbrojnice , ve spolupráci obce a SDH Řeka . Velmi krásné počasí přilákalo zhruba 40 dětí které se zúčastnily soutěží a další se přišli podívat spolu s rodiči , převážná část dětí byla z Řeky ale byli i některé ze Smilovic . Byly připraveny sportovní soutěže a to ve třech kategoriích ve kterých byly vyhlášené tři nejlepší místa , ale žádné dítě neodešlo bez sladké odměny. Děti jako každý rok soutěžili v známých disciplinách jako je běh , hod granátem, jízda na kole nebo na koloběžce,střelba ze vzduchovky,skoky v pytli.Všechny děti měli možnost se taky nechat namalovat na tvař a na ruce, poté byly všechny děti oceněny sladkostmi a ti nejlepší ve svých kategoriích si odnesli drobné dárečky .