email: obecreka@cbox.cz

18.ročník O pohár sarosty obce Řeka v PS - 2.7.2011

31.07.2011 21:23 (platnost do: 31.12.2020)

Již 18 Ročník o Pohár starosty

Již po 18 se sešli 2.7.2011 v obci Řeka dobrovolní hasiči z našeho regionu ale i z Polska a Slovenska ,aby zde změřili své dovednosti v požárním sportu O pohár starosty obce Řeka . Tak jak každoročně se soutěžilo u požární zbrojnice v Řece a to ve dvou kategoriích a to muži i ženy . Letos na soutěž dorazilo 7 ženských družstev a 15 mužských družstev , počasí bylo sice proměnlivé ale po předcházejících deštích byla trať mírně podmočená , ale podmínky měli soutěžící stejné .Nejdřív dostali možnost ženy aby si změřili své síly a bylo opravdu na co koukat a možná i muži z výsledků žen byla byli velice překvapení a , asi právě toto zapříčinilo, že výsledky některých můžu byly o poznání horší.Ale zpět k výsledkové listině v kategorii ženy se na prvním místě umístili jak jinak než Mistřovice (20,49) druhá byla Baška (22,33) a třetí skončila domácí Řeka ( 23,26). V kategorií mužů se nejlepšímu podařilo úspěšně zvládnout trať za pouhých 17,39 Frýdku ,který skončil na prvním místě a taky získal putovní pohár, na druhém místě skončila Dolní Lištná (18,05) a třetím skončila Horní Suchá (20,12). Soutěž přišlo shlédnout okolo 200 lidí a to hlavně diky velké popularitě tohoto sportu v obci , srdečně zveme na další ročník, ale tomu bude předcházet ještě Noční hasičská soutěž 24.09.2011. v 19.30 hod.

Dětský den Řeka 5.6.2011

31.07.2011 21:20 (platnost do: 31.12.2020)

16. Mezinárodní festival dovedností dětí a mládeže FEDD 3.-5.6.2011

06.06.2011 19:54 (platnost do: 01.01.2020)

Májová veselice a FOREST MAN 2011

16.05.2011 21:52 (platnost do: 01.01.2020)

kde se co psalo o akci :

Tak opět po roce vypukla velká akce v Řece s názvem Májová veselice v sobotu 14.5.2011 v dopoledních hodinách, kterou v letošním roce finančně podpořil i Moravskoslezský kraj který zde zastupoval náměstek hejtmana Ing. Jiří Vzientek , letos zde vystoupily různé folklorní soubory jako , Kordulka – cimbálová muzika , Lyceum Řekyn ČR – s řeckými tanci , a také vystoupili i z partnerských obci z Jaworze (PL) taneční soubor ze stéjnomeným názvem Javorze a Stará Bystrica (SK) zde měla své malé heligonkáře .Aby to nebylo jenom o kulturním zážitku, připravila obec první ročník soutěže amatérských dřevorubců s názvem FOREST MAN 2011 . Soutěž byla velice atraktivní a zajímává pro návštěvníky , viděli 12 družstev které soutěžili celkem v 7 disciplinách ( 3 s motorovou pilou , 1 s kaprovou pilou , 2 dovedností s sekyrou a poslední jízda na elek. býkovi ) . Soutěže se účastnili 4 družstva z PL , 1 ze Slovenska a 7 družstev od nás , a komu přálo štěsti ? tomu kdo je připraven na první místě skončilo družstvo TURPIL – Oldřichovice, druhé a třetí místo obsedili družstva z Řeky - Javorový a OU Řeka. Koho soutěž nezaujala ta mohl navštívit stánky s různými dobroty které připravilo SDH ŘEKA , Myslivecké sdružení Smilovice –Řeka , PZKO ŘEKA a další .Mezi hlavní lakadla sobotního odpoledne bezpochyby patřilo vystoupení Maxim Turbulenc a EWY FARNÉ a bylo to znát , když začalo pršet při vystoupení EWY FARNÉ všichni se v klidu schovali pod velké zastřešení které pojalo cca 850 lidi , a po bohaté tombole už patřil večer mladým, po HORKYŽE SLIŽE REVIVAL pokračoval večer až do ranních hodin. Chci touto cestou poděkovat všem kteří se podíleli na přípravách této akce ,od místostarostky až po všechny složky v obci , poděkovaní patří i všem partnerům a sponzorům . Vice naleznete na stránkách obce – fotogalerie .
T.T.

Dřevařská soutěž v Jaworze - PL

21.11.2010 19:37

Zastupitelstvo Staré Bystrice u nás

08.09.2010 20:25 (platnost do: 01.01.2020)

Oslavy Svrchovanosti v Staré Bystrici 18.7.2010

20.07.2010 23:56

Zájezd do Staré Bystrice
Na zájezd do Staré Bystice odjeli občané Řeky už ráno ,na Oslavy Svrchovanosti v Staré Bystrice v partnerské obci, které probíhaly od pátku, ale pro Řeku byla důležitá neděle 18.7.2010 kde odjeli reprezentovat naší obec hasiči v tamní soutěži v kategorii nad 40 let.Soutěže byly zahájeny státními hymnami zúčastněných státu a to Slovenska, Polska a Česka , přivítáním a pozdravením starostou PhDr. JUDr. Podmanickým a starostou p.Tomeczkem .Celá soutěž se odehrávala na překrásném náměstí a startovalo se přímo pod slovenským orlojem což možná pomohlo k úspěšnému 2.místu SDH Řeka na této hasičské soutěži , poté probíhal program až do večera .Na náměstí proběhla i slavnostní mše a vystoupila i česká Moravanka , na závěr večera byla slavnostně zapálena vatra za účasti obou starostů a Žilinského župana Juraje Blanára, poté všichni ještě společně zasadili Lípu do aleje. Všichni účastníci, kteří strávili neděli v Staré Bystrici a také projížďku parním vláčkem na Vychylovce Vám mohou jenom doporučit toto místo pro návštěvu a výlet s rodinou .

XVII. ročníku pohárové soutěže O putovní pohár starosty obce Řeka

03.07.2010 22:28

Už po 17. O pohár starosty
Dne 3.7.2010 se v Řece u hasičské zbrojnice uskutečnila tradiční soutěž O pohár starosty obce v požárním sportu. Počasí přálo soutěžím a bylo příjemně teplo, tento 17. Ročník byl nejpočetnější , co se účastí družstev týče. Celkem se soutěže zúčastnilo 26. družstev, 6 ženských a 20 mužských . Mezi nimi bylo družstva ze slovenské obce Rabča a hosté ze Staré Bystrice , a jedno družstvo z polského Jaworze. Soutěž byla opravdu vyrovnaná a do poslední chvíle nebylo rozhodnuté o vítězi ,výhodou u mužů bylo startovat jako poslední jelikož bylo známo jaký je nutno podat výkon a to se vyplatilo SDH Nová Ves , která obsadila zaslouženě 1.místo s časem 16,94 . V ženách se letos dařilo SDH Baška které zvítězily časem 27,63 , naše ženy obsadily 3 .místo a muži skončili přesně uprostřed na 10.místě. Letošní ročník byl pořádán z finančních prostředků Fondu mikroprojektů z Operačního programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007-2013 s názvem " Turistické zajímavosti obcí Stará Bystrica a Řeka nejen pro nás .. "